Monday 5/September/2011
|
Door: Redactie Geld.nl
|
Hoogste spaarrente
Delta Lloyd en dochtermaatschappij OHRA verhoogden maandag hun spaartarieven met 0,6 procent tot 2,9 procent. Zij nemen daarmee de plaats over van LeasePlan Bank en Bank of Scotland, die de lijst met hoogste spaarrente voor vrij opneembare spaarrekeningen maandenlang aanvoerden.
De rente van 2,9 procent die OHRA en Delta Lloyd bieden ligt ruim boven de rente van 2,78 procent die LeasePlan Bank momenteel over spaartegoeden van klanten vergoedt. Ook de spaarrente van Bank of Scotland ligt met 2,75 procent ruim onder dit tarief.
De stap tot renteverhogingen lijkt opmerkelijk, aangezien het er, gezien de huidige economische situatie, voorlopig niet op lijkt dat de Europese Centrale Bank (ECB) tot een renteverhoging over zal gaan. Het ECB-tarief wordt gezien als een belangrijk ijkpunt voor de variabele spaarrentes.
Buffers
Toch lijkt het erop dat de banken op zoek zijn naar het geld van de spaarder. Er worden namelijk steeds strengere eisen gesteld aan de financiële buffers van banken. Het internationale bankenakkoord Basel III heeft die eisen recent aangescherpt om een herhaling van de situatie tijdens de financiële crisis in 2008 en 2009 te voorkomen.
Om aan de strengere eisen te voldoen, zullen banken meer geld in kas moeten houden. Zij doen daarvoor vaak een beroep op de spaarder door een aantrekkelijke spaarrente te bieden.